Televisiepresentator, schrijver, columnist en filantroop Sander de Kramer is één van de meest kleurrijke personen van Rotterdam. De zeer geëngageerde journalist werd al op jonge leeftijd landelijk bekend als hoofdredacteur van de daklozenkrant en als bondscoach van het Nederlands daklozenvoetbalteam. De Kramer werd voor zijn inzet voor daklozen in 2001 benoemd tot Rotterdammer van het Jaar. Sinds 2008 presenteert hij televisieprogramma’s voor KRO-NCRV. Hij is bekend van o.a. de populaire programma’s Keuringsdienst van Waarde, De Rekenkamer en Reisadvies Negatief. Hiervoor reisde hij de wereld over om onrecht aan de kaak te stellen. Voor deze missie gaat hij heel ver. De Kramer begaf zich talloze malen in oorlogsgebieden en andere gevaarlijke oorden, om het leven van onderdrukte mensen te veranderen.
In het West-Afrikaanse Sierra Leone redde De Kramer hoogstpersoonlijk talloze weeskinderen uit de diamantmijnen. De koters werden zwaar uitgebuit en werkten voor nog geen dubbeltje per dag. De Kramer maakte tijdens zijn reizen veel hachelijke avonturen mee, waarover hij smakelijk kan vertellen. Als dank voor zijn inzet in Sierra Leone, werd hij door twee stammen tot Chief gekroond. De Kramer is inmiddels meer dan 100 keer in Afrika geweest. Zijn stichting Sunday Foundation, die hij samen met Hugo Borst oprichtte, heeft inmiddels meer dan 200.000 mensen een toekomst gegeven. Voor zijn dappere werk is Sander de Kramer onderscheiden met de Laurenspenning, de Paul Neigh Penning, de Majoor Bosshardt-prijs en de prestigieuze Roosevelt Four Freedom Awards.



Dr. Lea Kragt is universitair docent aan het Erasmus MC Rotterdam, waar zij leiding geeft aan de onderzoeksgroep Oral and Craniofacial Health. Het onderzoek binnen deze groep richt zich op de ontwikkeling van mondgezondheid gedurende de levensloop en kenmerkt zich door een brede en multidisciplinaire benadering, waarin klinische, biologische en sociale determinanten van mondgezondheid centraal staan. Daarbij wordt voornamelijk gebruikgemaakt van data uit de Rotterdamse cohortstudies Generation R en ERGO, wat het onderzoek zowel nationaal als internationaal uniek maakt.
Nadja Naenni holds a specialist degree in reconstructive dentistry and a Master in Oral Implantology from the University of Zurich. In 2021 she was awarded the ‘Venia Legendi’ (PD) from the University of Zurich.
Dr. S.A. Koppes (Sjors) is patholoog met specialisatie in hoofdhals¬pathologie, na het afronden van een fellowship hoofdhals-pathologie aan het VUMC (nu Amsterdam UMC). Zijn onderzoek richt zich op (historische) classificatiemethoden binnen de pathologie. Daarnaast is hij actief op Instagram en TikTok als Dr.Pathologica, waar hij zijn vak op een toegankelijke en educatieve manier laat zien.
Dr. Rui Fernandes is the Medical Director of Oncology Services for the UF Health Northeast Region, providing strategic leadership for oncology care across a four-hospital system. He is Professor and Associate Chairman of Oral and Maxillofacial Surgery at the University of Florida College of Medicine – Jacksonville, where he also serves as Chief of Head and Neck Surgery, Director of the Center for Reconstructive Surgery, and Co-Director of the Skull Base Surgery Program.
Koen Joosten is kinderarts-intensivist in het Erasmus MC-Sophia Kinderziekenhuis. In 1999 promoveerde hij op het onderwerp voeding en metabolisme van het ernstig zieke kind. Hij zette onderzoeksactiviteiten op dit gebied voort en begeleidde vele PhD-projecten op het gebied van voeding en metabolisme. Daarnaast doet hij onderzoek naar ademhalings- en voedingsproblematiek bij kinderen met craniofaciale afwijkingen. Sinds 2019 is hij hoogleraar “voeding en metabolisme van het zieke kind” in het ErasmusMC in Rotterdam. Prof. Joosten is lid van verschillende voedingscommissies; is voorzitter van de expertisegroep voeding van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde, voorzitter van het Platform gezonde voeding kinderen 0-4 jaar, en voorzitter van de Special Interest Group Pediatrics van ESPEN. Hij is lid van een aantal werkgroepen binnen de Gezondheidsraad. Hij heeft meer dan 340 peer-reviewed artikelen gepubliceerd. Koen Joosten houdt zich niet alleen bezig met optimale voedingstherapie van zieke kinderen, maar ook met de voeding en leefstijl van gezonde jonge kinderen. Hij heeft onlangs het FLY-Kids signaleringsinstrument voor gebruik in de jeugdgezondheidszorg gelanceerd.
Eric Farrell is Professor of Calcified Tissue Engineering and Regeneration at Erasmus MC. In 2012 he established his research group focused on bone tissue engineering. His research is focused on applying the process of endochondral ossification in regenerative medicine and has expanded his work to the development of in vitro and in vivo models of calcified tissues, including bone, the osteochondral unit and the atherosclerotic plaque. He leads large multinational projects with other academic and industrial partners, and has held several leadership roles within the Tissue Engineering and Regenerative Medicine International Society TERMIS.
Brend Jonker is kaakchirurg-oncoloog in het Erasmus MC te Rotterdam. Hij combineert klinische praktijk met onderzoek op het snijvlak van oncologische chirurgie, reconstructies en biomaterialen. Hij werkt samen met de groepen van prof. dr. E. Farrell (Calcified Tissue Engineering and Regeneration, Erasmus MC) en van prof. dr. A. Zadpoor (Technische Universiteit Delft) aan de optimalisatie van patiënt specifieke reconstructies na ablatieve chirurgie. De thema’s van zijn onderzoek variëren van kwaliteit van leven bij hoofd-halskanker tot implantologie en reconstructies in de oncologische setting.
Amir Zadpoor is Antoni van Leeuwenhoek Professor and Chaired Professor of Biomaterials & Tissue Biomechanics at Delft University of Technology and Professor of Orthopedics at Leiden University Medical Center. He develops machine learning and 3D/4D (bio)printing techniques to fabricate metamaterials with unprecedented properties and tissues. Moreover, he is a world recognized expert in origami- and kirigami-based (bio)materials that combine shapeshifting with additive manufacturing. Zadpoor has received many awards, including ERC, Vidi, Veni, and Jean Leray awards.


Het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen is het eerste publiek toegankelijke kunstdepot ter wereld. Het Depot staat naast Museum Boijmans Van Beuningen in Museumpark in Rotterdam. Bezoekers zien het resultaat van 175 jaar verzamelen. Meer dan 155.000 verzamelde kunstwerken opgeslagen bij elkaar, gerangschikt en gestructureerd in veertien depotruimten met vijf klimaten. Naast de objecten zijn alle werkzaamheden die komen kijken bij het beheer en onderhoud van een collectie te zien. Dit iconische gebouw is ontworpen door Architectenbureau MVRDV, 40 meter hoog en viert dit jaar haar 1e lustrum. 

met een 5-gangendiner (deels zittend-deels staand). Gescheiden van het restaurant kan men in de loop van de avond in de aparte feestzaal Coert, ook op de bovenste verdieping, swingen op muziek van Discoverband, een voormalige Hermes House Band (2015-2022! Vanzelfsprekend uit Rotterdam!
Gelegen in het bruisende hart van Rotterdam, is het Bilderberg Parkhotel een oase van rust. Dit stijlvolle hotel met het Kunstdepot van Rotterdam in de achtertuin ligt op wandelafstand van het Museumpark en de Witte de Withstraat. Ook de Markthal, Erasmus UMC en Centraal Station zijn dichtbij.
zowel woensdag- als donderdagnacht (4 & 5 november 2026).
Ook gelegen in het hart van de stad, langs de bruisende Witte de Wittstraat en vlakbij de tofste musea, ligt The Usual Rotterdam. Geniet van het bekroonde interieur met oog voor esthetiek, kwaliteit en duurzaamheid.

